Filidea, çağdaş moda için İtalyan iplikleri

Filidea markası İtalyan stili, yaratıcılığı ve yeniliği ile eş anlamlıdır. Teklifi, Marchi & Fildi Group’un şirket içi Araştırma ve Geliştirme departmanında İtalya’da tasarlanan ve test edilen düz ve yuvarlak örgü, dokuma ve çorap ipliklerini içerir.

Filidea, Marchi & Fildi’nin iplikçilik geleneğini ve know-how’ını ve sürdürülebilir inovasyona yönelik yönelimini paylaşıyor. Aynı zamanda Filidea Teknik İplikler bölümünün teknik iplikler uzmanlığından da yararlanarak modaya uygun, güncel ve uluslararası bir zevke sahip performans odaklı bir ürün sunuyor.

Doğal elyaf tercihi, iplik performansı ve her düzeyde çevresel sürdürülebilirlik, Filidea’nın moda markalarının ihtiyaçlarına ve hassasiyetlerine yakın koleksiyonlarına rehberlik eden değerlerdir. Önerileri arasında orta-yüksek moda segmentine yönelik çağdaş bir zevke sahip çok yönlü iplikler yer alıyor.

İpek, Avrupa Keteni, RWS yünü, GOTS pamuğu ve Bemberg™ Cupro, rejenere selüloz elyafı, saf veya karışımlar halinde doğal ve biyolojik olarak parçalanabilen elyaflar başroldedir. Birçok referans GOTS gibi önemli uluslararası çevre standartlarına göre sertifikalandırılmıştır. Numuneler ince ve çok ince, ürünler ağırlıklı olarak doğrusaldır ve paltolar çağdaş triko trendlerini takip eder.

Filidea, yüksek düzeyde müşteri hizmeti, hızlı ve güvenilir teslimat süreleri ve ürün yelpazesinde sürekliliği garanti eder.

Üretim kalitesi ve sürdürülebilirlik sertifikaları

Filidea 9001 ve 14.001 sertifikalarına sahiptir.

Özellikle sonuncusu, bir çevre yönetimi standardını tanımlamakta ve Grubumuzun faaliyetlerinin çevresel etkilerini izlemek için yeterli bir sisteme sahip olduğunu ve sürekli olarak sürdürülebilir iyileştirme için çabaladığını göstermektedir.

Üretim süreçlerinin sürdürülebilirliği, Filidea’nın Biella yakınlarındaki Magnonevolo’da bulunan Marchi & Fildi tesisinde düşük çevresel etkiye sahip makaralar üzerindeki boyama tesisinde boyanan ve süreç ve üretim zincirinin tam kontrolüne tabi tutulan ipliklerinin kilit unsurudur. Ambalajlarda macerable veya kompostlanabilir ambalajlar ve yapışkan bantlar kullanılmaktadır.

Filidea ve Feel The Yarn

Filidea, Consorzio Promozione Filati – CPF’nin tescilli markası olan ve en önemli İtalyan iplik üreticilerini bir araya getirerek onların mükemmelliğini, geleneğini ve bilgi birikimini kutlayan Feel the Yarn®’ın bir parçasıdır. FTY’nin misyonu, İtalyan ipliklerinin estetik ve teknik niteliklerinin tanıtımının yanı sıra tekstil sektörünün ilk adımlarından biri olan iplik panoramasının özelliklerini aktarma arzusunu da içeriyor.

Filidea, çeşitli yabancı şehirlerde yeni iplik koleksiyonlarını sunmak için dernek tarafından düzenlenen çeşitli fuarlara katılmanın yanı sıra, Feel the Yarn® tarafından oluşturulan uluslararası yarışma Feel the Contest’e de katılıyor. Yarışma, dünyanın en prestijli moda okullarından genç tasarımcıları ve öğrencileri, eşleştirildikleri üreticinin ipliklerini geliştiren 2 örme giysi yaratmaya davet ediyor.

Filidea Teknik İplikler: teknik ve koruyucu iplikler

Filidea Teknik İplikler, Grubun doğal ve suni elyaf karışımlı yüksek teknolojili, yüksek performanslı ipliklerin geliştirilmesi ve üretiminde uzmanlaşmış bölümüdür.

Güçlü bir inovasyon tutkusuna sahip olan Filidea, Magnonevolo’daki (Biella) AR-GE departmanında bireysel ürünler geliştirmek ve ince ayar yapmak için son derece uzmanlaşmış bir ekiple çalışmaktadır.

Tüm Filidea ürünleri gibi Filidea Teknik İplikler de 9001 ve 14001 sertifikalıdır.

Filidea Teknik İpliklerin Uygulama Alanları

iş kıyafetleri

Yüksek sıcaklıklarda ve katkı maddeleri ile sık sık endüstriyel yıkama karşısında giysilerin konforunu, güvenliğini, dayanıklılığını ve esnekliğini sağlayan iş kıyafetleri için dokuma iplikleri

koruyucu gi̇yi̇m

Koruyucu iş giysisi iplikleri yelpazemiz, iş giysisi ve koruyucu giysiler için temel uluslararası standartları ve normları karşılayan ürünleri içerir.

Alev ve elektrik deşarjlarının yayılmasını geciktiren pamuk ve modakrilik Protex® karışımları, petrol platformları, enerji şirketleri, dökümhaneler ve açık alev, akkor madde sıçramaları, elektrik arkları gibi risklerin olduğu durumlarda endüstriyel iş kıyafetlerine adanmıştır; Kumaşların yırtılma ve aşınmaya karşı direncini artıran yüksek mukavemetli iplikler teklifi tamamlar. 

Alevlerle doğrudan temas edebilecek kişilere yönelik koruyucu giysiler için meta-aramid (Metafine®, Metamicro®) ve para-aramid (Kermel®) elyaf karışımı, yangına karşı bariyer görevi gören giysiler için: polis kuvvetleri, itfaiye ekipleri, askeri birlikler ve yarış pilotlarının üniformaları.

otomotiv

Otomotiv sektörü için, yüksek sıcaklıklara dayanıklı ve otomobil motor türbinlerine yerleştirilen kumaşlar için tasarlanmış MetaHT® aramid iplikler üretiyoruz.

Filidea ayrıca lastik kord segmenti için atkı takviye ipliklerinin corespun teknolojisi ile üretimine adanmış küresel bir oyuncudur.

Endüstriyel Dikiş

Çeşitli ambalaj türlerinin dikilmesi için tasarlanmış, mukavemet ve dayanıklılık sağlayan polyester ve polyester/pamuk karışımı özlü iplikler.

Contract

Ofis koltukları, perdeler, yatak örtüleri, halılar gibi yangın yönetmeliklerine tabi otel ve iş yerlerinin döşenmesi için tasarlanmış %100 modakrilikten doğal alev geciktirici iplikler.

Teknik iplikler için elyaf işlemedeki bilgi birikimimiz

Filidea, aleve dayanıklılıktan, çalışma bağlamlarının gerektirdiği güvenlikle birleştirilmiş konfora, endüstriyel çamaşırhanelerde gerekli olan sık yıkama ve yüksek sıcaklıklara dayanıklılığa kadar özel özelliklere sahip son derece yenilikçi hammaddelerin işlenmesi ve kullanılmasında uzun bir deneyime sahiptir.

Doğal alev geciktirici ve yangına dayanıklı karışımların, aramid elyafların ve Protex®/pamuk karışımlarının üretimi ve boyanmasında ön plandayız. Belirli bir bileşenin eklenmesi sayesinde antistatik iplikler de üretebiliyoruz.

Filidea Technical Yarns, Frankfurt’taki TechTextil gibi teknik sektördeki ana fuarlara katılmaktadır.

Teknik iplikler için elyaflar

Ayrıca teknik iplik sektöründe, hammadde ve teknik elyaf üreticileri gibi tedarik zincirindeki diğer oyuncularla yerleşik bir ortaklık ağı oluşturarak tedarik zincirine ve iplik performansına azami dikkat gösterilmesini sağladık ve bitmiş ürünlere aktarılan katma değer yarattık.

Filidea Tekstil

Filidea Tekstil San. ve Tic. A.S.
Organize Sanayi Bölgesi 1. Kısım Servergazi Cad. No: 1
20330 Honaz / DENİZLİ Turkey

Privacy and Cookie Policy